Uudised

Oxfordi Ülikooli koolitus "Cyberspace and the State" 28.-30. aprillil Tartus // Oxford University's course "Cyberspace and the State", April 28-30 in Tartu

Veebruar 28, 2017

Infoühiskonna keskus aitab kevadsemestril korraldada Oxfordi Ülikooli koolitust sarjas "Oxford Training Sessions on the Modern Information Society". Kui varasemad koolitused on toimunud Tallinnas, siis järjekorras viies koolitus toimub koostöös Tartu Ülikooliga 28.-30. aprillini Tartus ning kannab alapealkirja "Cyberspace and the State". 

Vaata täpsemat infot nii (eesti kui inglise keeles) koolituse kodulehelt!

Webinar 21.03.2017 kell 15.00: "Privaatsus ja eetika infoühiskonnas"

Veebruar 28, 2017

TÜ infofühiskonna keskuse märtsikuu veebiseminar teemal "Privaatsus ja eetika infoühiskonnas" toimub 21. märtsil algusega kell 15.00.

Kust jooksevad eraelu ja avaliku elu piirid? Kuidas reguleerib neid küsimusi seadusandlus? Millised on eetilised väljakutsed nii indiviidi kui infoühiskonda uurivate teadlaste jaoks? Webinaris osalejad arutlevad privaatsuse ja eetikaküsimuste üle nii kvalitatiivsete uuringute kui ka näiteks suurandmete analüüsi kontekstis. 

TULEKUL: Häkatonil Tartus otsitakse lahendusi neljanda võimu väljakutsetele

Veebruar 21, 2017

31.03-01.04 toimub Tartus Sparki demokeskuses 24h häkaton, et leida lahendusi väljakutsetele, mida seab avaliku arutelu sfäärile nn tõejärgne ajastu. Reede õhtul ideede ajurünnaku ja tiimideks jagunemisega algava ning laupäeva õhtul parimate projektide austasustamisega lõppeva ürituse fookuses on andmeajakirjandus ja IT-lahendused, millega tagada avalikus sfääris leviva info usaldusväärsust kiiresti muutuvas infoühiskonnas.

Infoühiskonna keskuse webinar 21.02.2017 kell 15.00

Veebruar 13, 2017

Veebruarikuu webinar keskendub "tõejärgse" ühiskonna temaatikale ning selle retoorika mõjule nii poliitilistele kui isiklikele otsustusprotsessidele.

Stuudios on arutlemas professor Marju Lauristin (ühiskonnateaduste instituut) ning professor Vello Pettai (Johan Skytte poliitikauuringute instituut). Täiendavad kommentaarid annavad Andreas Ventsel (TÜ filosoofia ja semiootika instituut) ning Marju Himma-Kadakas (TÜ ühiskonnateaduste instituut, ERR). Vestlust modereerib Kadri Ugur (TÜ ühiskonnateaduste instituut).