Webinar 18.04.2017 kell 15.00: "IT Law Lab kui uuenduslik lähenemine õppetööle"

31.03.2017

Infoühiskonna keskuse aprillikuu veebiseminar toimub teisipäeval, 18. aprillil kell 15.00-15.35. Selle veebiseminari keskmes on IT õiguse magistriprogramm, täpsemalt selle programmi osaks olev IT Law Lab. 

IT Law Labi puhul on tegemist hea näitega sellest, kuidas tööandjate ja ministeeriumide esindajad ja ülikool saavad omavahel koostööd teha, loomaks uuenduslikke programme ja õppeülesandeid, mis suunavad tudengeid lahendama elulisi juhtumeid, kombineerides seejuures erinevate elualade teadmisi ja oskuseid. Veebiseminaris avavadki erinevad osapooled seda, mida IT Law Labi raames tehakse, kuidas ja millega erinevad osapooled protsessi panustavad ja mis selle kõige tulemuseks on. 
 
Veebiseminari stuudios on IT õiguse programmi tudengid: Irmen Noormaa, kes IT Law Labi raames analüüsis 2018. aastal kehtima hakkavast Euroopa Liidu andmekaitse üldmäärusest tuleneva andmete ülekandmise õiguse rakendumist ning Urmas Tross, kes uuris likvideerimisprotsessi digitaliseerimise võimalusi ning kitsaskohti. Tudengid räägivad sellest, kuidas IT Law Lab erineb traditsioonilisest õppeprotsessist, mida nad selle käigus tegid, millist tähtsust ja mõju omavad nende poolt koostatud analüüsid.
 
Omapoolsed kommentaarid esitavad ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna nõunik Laura Kask ning advokaadibüroo Eversheds-Sutherland partner ning IT-õiguse programmi külalislektor Tambet Toomela.

Veebiseminari modereerib Kadri Ugur ühiskonnateaduste instituudist. 

Infoühiskonna keskuse veebiseminarid on nähtavad TÜ ühiskonnateaduste instituudi Youtube'i kanalil. Lisaks kantakse meie veebiseminare 2017. aasta algusest üle ka Postimees Online'is ja ERRi Novaatori portaalis. 

Veebiseminari toimumise ajal on vaatajatel võimalus ka ise jooksvalt vestlusesse sekkuda. Selleks tuleb vaatajal Youtube'i sisse logida. Veebiseminari otseülekande ajal saab kasutaja oma küsimused ja kommentaarid kirjutada videoaknast paremal olevasse live chat kasti. 
 
Lisainfo:
Kristel Vits
infoühiskonna keskuse koordinaator (kristel.vits@ut.ee)